קורס הדרך לצאת מהמטריקסקורס הדרך לצאת מהמטריקסקורס הדרך לצאת מהמטריקס

 • האם גם אתם מרגישים שלא הכל תקין בחייכם?
 • האם גם אתם מרגישים לפעמים שיש בכם יותר ממה שהחברה מרשה לכם לבטא?
 • האם גם אתם מרגישים שאתם נמצאים במטריקס, שצר וחונק אתכם מכל הצדדים, שיש בו התנהלות, שנראית לכם, כל יום שעובר, יותר ויותר לא רציונאלית, לא צודקת ושהופכת אתכם להיות עכברי מעבדות, מפדלי עבודה, שאינה בשבילכם?
 • האם גם אתם מחפשים את נקודת היציאה מתוך המטריקס?
 • האם גם אתם רוצים לפתח ביטחון עצמי, סמכות פנימית עצמאית, להיות "האחד" או "האחת" בחייכם ועדיין מלאי ספקות לגבי עצמכם?
 • האם גם אתם מאמינים בכוח האהבה?
 • האם גם אתם מוכנים לעבור חניכה לקבלת הכוחות והכישורים הפנימיים, הרשומים על שמכם, שמערכת המטריקס, כאשר נולדתם, לקחה אותם מכם ותפקידכם להחזיר אותם לעצמכם, בכוחות עצמכם?
אם עניתם כן, לפחות לשתיים מהשאלות, עשוי לענייכם הקורס "הדרך לצאת מהמטריקס".

השאירו פרטים בטופס מילוי פרטים למטה

או הצטרפו לקבוצת וואטספ של הקורס – "הדרך לצאת מהמטריקס" להיות מעודכנים לגבי תחילת הקורס הזה ואם לא תספיקו לזה, אז הבא ובכלל לקבל הזמנות להרצאות מבוא ועוד אירועים חינמיים.

הכנסו ללינק למטה

https://chat.whatsapp.com/GN4RaYNrJNj2HYt5bYLhYg

או הרשמו לקורס בלינק למטה

https://bit.ly/3jyCtFI

 • אם מעניין אותך לשמוע עוד על מעבר בין עידנים,
 • על קבוצות נשמות,
 • על תהליך הלידה של האנושות לעידן החדש,
 • על המעבר האנושי מהאישיות לאני העליון,
 • איך להיוולד לאזור, ממד החדש?
 • מה טבעה האמיתי של המציאות?
 • האם האנושות כלואה במציאות מדומה?
 • האם העולם הוא אשליה או חלום?
 • אם תרצ/י להעמיק לתוך ארבעת האלמנטים, שמהם מורכבת המציאות?
 • ללמוד על ארבעת האמיתות של בודהא והקשר שלהם למטריקס וליציאה מהמטריקס
 • ובסופו של דבר להבין איך יוצאים מהמטריקס ומה זה בכלל אומר,

מזמינה אותך להצטרף לקבוצה בוואטספ בשם "הדרך לצאת מהמטריקס" ותהיי מעודכנת תמיד על פגישות לייב, הרצאות, קורסים, מידע רב, הרבה תכנים, עבודה משותפת, פגישות חיות בפיזי, מפגשים מהסוג החדש ועוד...

לחצ/י כאן להצטרף לוואטספ הקבוצתי - https://chat.whatsapp.com/GN4RaYNrJNj2HYt5bYLhYg

לפרטים נוספים והרשמה לחצו על הלינק למטה

https://bit.ly/3jyCtFI

המילה מטריקס נכנסה לתודעה האנושית מאז סרט הקולנוע האמריקאי מסוג המדע הבדיוני, שיצא בשנת 1999. הסרט בוים על ידי האחיות וצ'אוסקי והיה הראשון בטרילוגיית סרטי המטריקס (ב - 2021 יצא גם הסרט הרביעי). הסרט מתאר עתיד דיסטופי, בו האנושות כלואה באופן לא מודע בתוך מציאות מדומה, המטריקס, שנבנתה על ידי מכונות מתקדמות במטרה להשתמש בגוף האנושי כמקור חשמל.

מה משמעות המילה דיסטופיה?

דיסטופיה היא ניגודה של האוטופיה, כלומר, מציאות אנושית, שבה שולטים יסודות חברתיים שליליים. בספרות ובקולנוע, חברות דיסטופיות מאופיינות בדרך כלל בעריצות או בדיקטטורה שלטונית וניצול האנשים. ברוב היצירות הדיסטופיות, הממשל מושחת ויוצר או משמר איכות חיים ירודה עבור האנשים, לעיתים תכופות, תוך כדי הטעיית הציבור, שהחברה היא טובה וצודקת או אפילו מושלמת. רוב היצירות הדיסטופיות מתרחשות בעתיד, אך לעיתים קרובות משלבות בתוכן (באופן מודע) מגמות חברתיות קיימות מוקצנות. יצירות דיסטופיות רבות נכתבו כאזהרה או כסאטירה, המראה איך מגמות חברתיות נוכחיות מתפתחות עד לתוצאה המבעיתה ובכך מהוות קריאה לשנות כיוון (בהתנהגות פוליטית, התפתחות טכנולוגית ועוד). רבות מהיצירות הדיסטופיות מתארות חברות דיסטופיות היפותטיות, החיות בעתיד, בו תנאי החיים גרועים במיוחד כתוצאה מדיכוי, טרור, אנרכיה או חוסר במשאבים. במדע בדיוני, במיוחד במדע בדיוני פוסט אפוקליפטי ובסייברפאנק, ניתן למצוא דיסטופיות רבות.

נחזור לסרט המקור שלנו ה"מטריקס" - אחרי שהאקר מחשבים צעיר לומד על טבעה האמיתי של המציאות בה הוא חי, הוא מצטרף לקבוצת מורדים, כדי להילחם באותן מכונות.

עלילת הסרט עוקבת אחרי תומאס איי אנדרסון (המכונה ניאו) מתכנת ביום והאקר בלילות, המרגיש, כי דבר מה איננו תקין בחייו, על אף שאינו יכול להבין מהו. באחד הלילות ניאו מגלה, שמישהו חדר למחשבו ומצליח לחזות את מהלך הדקות הקרובות של חייו. ניאו פוגש בטריניטי (השילוש הקדוש הנמצא בכל הדתות, החלק האלוהי במרכבת האדם, העצמי הפנימי, האני העליון), האקרית מפורסמת בפשעיה נגד החברה, המשכנעת אותו לפגוש במורפיאוס, כדי שהוא יענה על שאלותיו של ניאו. כאשר השניים נפגשים מורפיאוס מציע לגלות לניאו (מייצג את האדם החדש, זה שנולד לתוך המציאות האמיתית, בעל כוחות של גיבור על, שחוזר למטריקס ליצור אותו מחדש, בכוח האהבה, הבריאה והיצירה) את האמת או לחזור למסלול חייו ולשכוח את שאירע לאחרונה באמצעות בליעת גלולה. ניאו נענה לגילוי האמת.

לאחר שהסכים, ניאו מוצא עצמו במעין תא מלא נוזלים דמוי רחם וכבלים רבים מחוברים לגופו (Matrix, Madre, Matre, הרחם הנשית המלאכותית, אימא אדמה מלאכותית, העולם המטריאליסטי, עולם החומר, המנותק רוח ואלוהות). . התא מתרוקן וניאו נשטף דרך תעלות, עד אשר נמשה על ידי צוותו של מורפיאוס. לאחר תקופת החלמה מורפיאוס מגלה לניאו את האמת, כי העולם בו חשב, שהוא חי, ניו יורק, בשנת 1999, הוא עולם של מציאות מדומה, המכונה "המטריקס". מטרת המטריקס היא לקיים את בני האדם, המשמשים כמקור אנרגיה למכונות בעלות בינה מלאכותית, אשר התקוממו כנגד יוצריהן האנושיים. העולם האמיתי, בו עברו כבר מספר מאות מאז 1999, הוא פוסט אפוקליפטי, כתוצאה מנזקי המלחמה בין בני האדם והמכונות, בה ניצחו המכונות. בני האדם הנותרים, מנסים להילחם במכונות על ידי פריצה למטריקס. מורפיאוס מספר לניאו, כי לדעתו הוא ה"אחד", עליו התנבאה האורקל (ישות מסתורית במרטריקס, אשר מסייעת להתנגדות האנושית) כי יוביל את בני האדם לניצחון. מורפיאוס, טריניטי וחברים אחרים בצוות, פורצים למטריקס, כדי לנסות ולמצוא את ה"אחד", אך עתה החיפוש הושלם.

מורפיאוס מוביל את צוותו ואת ניאו לפגוש את האורקל, אשר מספרת לניאו כי הוא איננו "האחד". בדרכם חזרה בוגד בהם סייפר, אחד מחברי הצוות והצוות נופל למארב. מורפיאוס מקריב עצמו, כדי להציל את ניאו. רק ניאו וטריניטי יוצאים לבסוף בבטחה מהמטריקס – שאר חברי הצוות נהרגים בידי הסוכנים או בידי סייפר. מורפיאוס נופל לידי "הסוכנים" –תוכנות בשירות המכונות, בעלות כוח ומהירות רבים. אלו חוקרים אותו, כדי לגלות את צפני המעבדים של ציון, עירם של בני האדם המורדים. ניאו וטריניטי מחליטים לנסות לשחררו ותוקפים את הבניין בו הוא מוחזק, תוך כדי קרבות רבים עם אנשי הצבא והסוכנים. במהלך הקרבות מפגין ניאו יכולות, הדומות לאלו של הסוכנים, אך עדיין כמעט ומובס על ידי אחד מהם ורק טריניטי מצילה אותו בשנייה האחרונה.

השניים מצליחים לשחרר את מורפיאוס ומובילים אותו ל"נקודת יציאה" מהמטריקס, שנמצאת ברכבת תחתית. לאחר שהוא וטרינטי יוצאים בבטחה הסוכן סמית מצליח להרוס את נקודת היציאה בטרם ניאו יצא. השניים נלחמים ולפני שניאו כמעט ונדרס בידי רכבת, הוא מצליח להתמודד כנגד הסוכן, אם כי לא להביסו. לבסוף הוא נאלץ לברוח לעבר נקודת יציאה אחרת, אך כאשר הוא מגיע לשם, מגלה ניאו את סמית' מחכה לו. סמית' יורה בניאו מספר פעמים והורגו. בעוד שמופריאוס וטריניטי מבכים את מותו, רובוטים סוגרים על מיקום ספינת הרחפת ממנה הם פורצים למטריקס.

טריניטי מגלה לאוזניו הדוממות של ניאו, כי הוא חייב להיות "האחד", כיוון שהאורקל ניבאה, שהיא תתאהב ב"אחד" והיא אכן אוהבת אותו. לפתע ניאו חוזר לנשום וקם לתחייה במטריקס. הסוכנים יורים לעברו שוב, אך במקום לתפוס מחסה או לחמוק מהכדורים, ניאו מצליח לעצור אותם במעופם. סמית' מנסה להילחם בניאו, אך ניאו מביס את סמית' בקלות ולבסוף חודר לתוכו וכך, למראית עין לכל הפחות, הורס אותו. הסוכנים האחרים בורחים בבהלה וניאו יוצא דרך נקודת היציאה בזמן כדי להציל את מורפיאוס וטריניטי מהרובוטים.

הסרט מסתיים באפילוג, המתרחש במטריקס, בו ניאו מודיע למכונות, כי בכוונתו "להראות לאנשים עולם בלעדיכן" ולאחר מכן מדגים את שליטתו החדשה במטריקס ועף.

הסרט מביא מספר התייחסויות והשפעות מסרטי קולנוע וספרות עכשוויים, כמו גם אמיתות היסטוריות ופילוסופיה כדוגמת נצרות, ודנטה, סיקיזם, יהדות, בודהיזם, הינדואיזם, אקזיסטנציאליזם, ניהיליזם, סוליפסיזם ומשיחיות. תקציר העלילה דומה ליצירות ספרותיות כמשל המערה של אפלטון, שטוחלנדיה של אדווין אבוט, הסימולאקרה של ז'אן בודריאר ויצירת הסייברפאנק נוירומנסטר של ויליאם גיבסון. סרט האנימה, הרוח במעטפת היה מקור ההשפעה העיקרי לסרט ובין היתר סגנון כותרות הפתיחה של סרט האנימה מושרש במסך האותיות של תוכנת המטריקס.

הסרט כולו מבוסס על פילוסופיית המטאפיזיות, שאומרת העולם בו אנחנו חיים לוא דווקא אמיתי והחושים שלנו מטעים אותנו. כמו כן בסרט אזכורים רבים ל"אליס בארץ הפלאות ואזכור לקוסם מארץ עוץ.

לאור הביקוש הרב בהבנה של מושג המטריקס ברמה השורשית/רוחנית שלו והרצון לדעת כיצד לצאת ממנו, נוצר קורס - הדרך לצאת מהמטריקס, כדי לתת את התשובות של המסטריות הגדולות ולחשוף אותן לאנושות באופן גלוי.

פירוט הקורס:
 • מהו המטריקס והסיבה לקיומנו בו?
 • מרכבת האדם – שבע דרגות ההוויה באדם.
 • להתחבר לסמכות הפנימית.
 • הלילה של הנשמה
 • חוט הכסף
 • מסע הנשמה בעולם המטריקס
 • מהי סמכות פנימית?
 • כיצד מתחברים לסמכות פנימית?
 • הגן המהפכני.
 • מדרגות הזהב
 • מזג, אופי, אישיות ואני עליון
 • היציאה מהמטריקס

משך כל פגישה – 3 שעות.

 הקורס הקרוב יתחיל ב -

יום א' 21.7.2022. שעה 20:00 – 23:00 פגישה בזום

לפרטים נוספים והרשמה לחצו על הלינק למטה

https://bit.ly/3jyCtFI

לינק להרצאת מבוא 1

https://youtu.be/_AkJC2rGH6A

לינק להרצאת מבוא 2

https://youtu.be/ZVq78ZVMbu8