אימון רגשי להגברה ופיתוח הביטחון העצמי

כמה פעמים הביטחון העצמי שלך, או יותר נכון, החוסר בו, עוצר אותך מלהשיג את הדברים שאתה רוצה לעצמך? כמה פעמים אמרת לעצמך "אם רק היה לי יותר ביטחון עצמי…"?

לעיתים אתה אפילו לא יודע ולא שם לב, כמה חוסר ביטחון עצמי, מעכב אותך בתקשורת פנימית וחיצונית, שיש לך עם העולם ולעיתים אף אותו חוסר ביטחון עצמי יכול להקפיא אותך מלכת בדרכך ולהוליכך כמי שכבשו שד, בדרכים, שבינם לבין החיים שהיית רוצה לחיות, אין שום דמיון; סטייה רצינית מהרצונות האישיים ומהרצון הגבוהה שלך. 

כך אנשים הולכים בעולם, כפופי ראש, אטומי עיניים... הניצוץ שהיה פעם, כתקווה כלשהי למימוש והגשמה עצמית, נעלם ובמקומו האדם מקבל את "גזר הדין" של חייו, מה שיוצר מרמור, תסכול וכעס בלתי פוסק, שבא לידי ביטוי במערכות יחסים קרובות, הנפגעות מתחושת האפסיות של אותו אדם, שחי בתחושה, שהוא נשלט על ידי הנסיבות וחש חסר אונים וחסר השפעה ממשית על חייו, כי אינו מרגיש ששריר הביטחון העצמי, חזק דיו, לקיים שינוי כלשהו, שכזה... כך, לא רק שאינו מצליח להיות מאושר בחייו מתוך תחושת משמעותיות, הצלחה והגשמה, אלא גם את מה שיש לו, הוא ממהר להרוס, מתוך הרגל, או חרדה, או פריקה של התסכול הפנימי, דווקא על האנשים הקרובים לו ביותר, האהובים עליו מכל.

כל אחד יודע שבלי ביטחון עצמי יציב, כזה שאינו עולה ויורד כל שני וחמישי במקרה הטוב, וכל שעה במקרה הגרוע; כזה שאינו מושפע ממה שקורה בחוץ, אלא נטוע חזק בפנימיות האדם ושום דבר לא יסיט אותו מהמיקוד הפנימי, הידיעה הפנימית של הערך העצמי; ללא ביטחון עצמי כזה, קשה מאד להכיר אנשים חדשים, כמעט בלתי אפשרי ליצור ולתחזק זוגיות טובה, מרגישים חסרי ערך ולא מצליחים לממש ולו 1% מהפוטנציאל הגלום בנו.

מרבית האנשים (למרות חוסר הביטחון) בטוחים בדבר אחד, שביטחון עצמי זו תכונה, שנולדים איתה או שלא. אולם האמת היא, שביטחון עצמי זו תכונה נרכשת. לא רק שביטחון עצמי הינה תכונה נרכשת, אלא שהיא הזכות שלך מלידה! תינוקות נולדות עם מלוא הביטחון העצמי שלהם כמו עם כל הפוטנציאל החי והתוסס שלהם להוציא לפועל, להגשים ולממש. אולם כולנו עוברים כבר בשלבים הראשונים של הילדות, התניות חזקות, הגורמות ללא מודע שלנו להתעוות, חד משמעית ולפעול באופן הפוך ממש, לאיך שהיינו אמורים לפעול מלכתחילה.

אנשים מגיעים לאימון רגשי מתוך מטרות שונות וסיבות נבדלות האחד מן השני, כמו למשל - אנשים הסובלים מלחצים ופחדים, שביקשו למצוא יותר שלווה בחייהם; ואנשים שרצו לשפר מערכות יחסים או להתגבר על בעיות תקשורת הנובעות מחרדות חברתיות; או אנשים שהגיעו עם תחושות של ריקנות, דכדוך ודיכאון קל עד כבד; או אנשים שרוצים עזרה במציאת תוכניות עבודה, איך להתקדם למטרות שלהם ולשפר את מצבם הכלכלי, לכולם היה מכנה משותף אחד - הבעיה העיקרית שלהם הייתה נעוצה בחוסר ביטחון עצמי.

ביטחון עצמי אמיתי ניכר בהוויה שלך כתחושה הפנימית העמוקה, שיש לך ערך בעולם, שאתה ראוי ושיש לך יכולות להשפיע על חייך ולהתקדם אל עבר מטרותיך. 

רוב המאמנים והמטפלים בתחום מדברים על דברים מאוד חשובים, שעושים שינוי משמעותי אצל האנשים שמגיעים אליהם, כדי להשיג ביטחון עצמי.

שלושת עמודי היסוד, שעליהם בונים את הביטחון העצמי, בטיפול הנורמטיבי הידוע הינם - 1. מסוגלות עצמית - היכולת של אדם להתמודד עם כל דבר, מכשול, אבן נגף, בעיה, שיקרה בדרכו. 2. הערכה עצמית - הרחבת מרחבי ההרגשה הפנימית של להיות שווה, בעל ערך, ראוי ואפילו אהוב על ידי עצמו. 3. כריזמה (יכולת מנהיגותית) - אותה יכולת אנושית להיות משפיע, משכנע, דומיננטי חברתית, מבלי לדרוס, תוך כדי כך, אחרים או לדרוך עליהם בדרך להצלחה. 

ואני מוסיפה באימון רגשי לפיתוח הביטחון העצמי, כנדבך נוסף, על שלושת העמודים האלה, את העמוד הרביעי - חיבור לסמכות פנימית -  מה שבדרך כלל בפסיכולוגיה והאימון המוסדי השאירו בצד, בגלל חוסר גישה והשפעה חזקה של העולם המודרני וזה החיבור של האישיות עם האני העליון, החיבור של האופי, עם הרצון הגבוהה, מה שמשנה באופן ישיר את הקוטביות והופך את האדם להיות פלוס מתמיד בתוך חייו, ללא קשר לנסיבות חייו. 

אם ברצונכם לפתח את הדימוי העצמי, הביטחון העצמי שלכם, ולהרגיש סמכותיים ללא תלות בגורמים חיצוניים, כריזמטיים ובעלי יכולת ניהול והנהגה עצמית ושל הזולת, אם ברצונכם להתהלך בעולם הזה עם תחושת הערכה עצמית, ביטחון עצמי ולבחור מתוך חופש מלא את הצעד הבא שלכם, מתוך מכלול הפוטנציאל הגלום בכם, אם אתם מתחבטים רבות בתחום מערכות יחסים ואינכם מצליחים להישאר בזוגיות אוהבת לאורך זמן, אזי יש אפשרות לתקן כל זאת ממש ולהחזיר עטרה ליושנה, להחזיר לכם את הביטחון העצמי, השייך לכם כזכות בלעדית מלידה! ניתן לעשות זאת באימון רגשי לפיתוח הביטחון העצמי ב - 10 מפגשים שבסופם תרגישו את עצמכם כאנשים חדשים. האימון הרגשי משתמש בכלים ייחודיים המותאמים אישית לכל מתאמן/מטופל, בסקלה של שיטות מכלים אימוניים, דרך NLP, TLT, דמיון מודרך, שחזור גלגולים ועוד... 

לפרטים נוספים הקש כאן!