1 דקות קריאה
14 Jul
14Jul

אפשר לכנות את התחושה הזו, שאופפת את האדם, כאשר הוא בא להוציא לפועל איזושהי מחשבה חיובית, חלום אליו נכספה נפשו ואז נתקל בכבדות, התנגדות פנימית וחוסר אונים, כתחושת החוסר ביטחון עצמי שלו, אשר מעכבת, דוחה, מבטלת, מקפיאה את האדם וגורמת לו לבסוף לוותר על הרעיון. 

אם נשאל אדם, מה עוצר אותו מלהגשים את החלומות שלו, חוץ אירועים נסיבתיים, של דברים קונקרטיים (כמו מצב כספי, משפחה, ילדים, הורים, עבודה וכו') הוא יגיע לבסוף לרבדים העמוקים יותר, שנושקים עם תחושות שליליות. האדם, מסתבר - אינו אוהב את עצמו. רמת חוסר האהבה שלו לעצמו, לעיתים מגיעה לדרגה של ביטול ממש, משטמה עמוקה לעצמו וכאן חייבים להתעכב ולמצוא את שורש העניין בלא מודע. קורים דברים בשנות חייו הראשונות של אדם, שגורמים לו להפוך מילד מלא אנרגיה, ליצור אנושי רדוד, בינוני, שהאנרגיה שלו חלשה, ששרירי הנפש שלו מדולדלים ושהינו מלא כרימון ברגשות אשמה, תפישות לא נכונות על עצמו, אמונות מגבילות וטראומות ילדות בלתי פתורות, שהינן תוצאה של תגובה קשה, פרשנות, מסקנה והחלטה מסוימת, שנועדה לראשונה לעזור לאותו ילד, כאשר החליט אותן, אולם ככל שהזמן רץ, נראה כי במקום זאת, היא מגבילה אותו. 

מהי נקודת נצירה? נקודת נצירה, כשמה כן היא. היא אותו מקום בזמן, אחורה בעבר, שבו ננצרה חוויה טראומתית ומשם היא מושלת בנו בשלט רחוק, בכל רגע נתון, כאילו שהיא יושבת עם מכשיר השליטה בתוך הלא מודע ומכוונת את התנהגותינו בהתאם למה שקרה בעבר, בלי קשר ועם קשר למה שקורה היום והיכן שאנו נמצאים היום עם חיינו ועצמנו. 

אדם צריך לרצות להשתנות, כדי שהשינוי יתחולל ויקרה. ללא הסכמת האדם, נוצרות התנגדויות, במהלך האימון הטיפולי, שמגיעות כל פעם בתחפושת אחרת, שמפריעה לתהליך האימון/טיפול ומשאירה את האדם חסר ישע, בדיוק כפי שהגיע מלכתחילה, משהו, שהיינו מאוד רוצים להימנע ממנו.

אם אתם מרגישים מוכנים לעשות תהליך רצוני ומתוך בחירה חופשית, כדי לשחרר עכבות, חסימות, רגשות שליליים וטראומות מן העבר, כדי לצעוד הלאה לשלב הבא שלכם בחיים, כדי להרגיש חופשיים מכובד, חרדה ותסכול, הקישו על הלינק למטה, לקבלת פרטים נוספים והרשמה לשיחה ראשונית של 30 דקות ללא עלות וללא התחייבות!

https://couching.minisite.ms/n/169124?ref=pf1


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.