1 דקות קריאה
10 Jul
10Jul

בדרכם של אנשים להגשים את עצמם, להגשים את חלומותיהם, לפעמים פשוט להרגיש יותר טוב בחיים, להרגיש שהם מבטאים את עצמם יותר, שהם מבטאים יותר מהכישורים הפנימיים שלהם, שהם רוצים לעשות את אותם מעשים, שיתנו להם להרגיש משמעותיים בחיים, הם נתקלים באותו רגש מבפנים, שעוצר אותם ולא נותן להם להתקדם הלאה. 

זה יכול להיות כאשר אדם רוצה תפקיד טוב יותר, או כאשר צריך לבקש העלאת משכורת מהבוס, או כאשר צריך להופיע בזום והתחושה היא ש"אני לא נראה/נראית מספיק טוב, בשביל זה" או כאשר אני רוצה לעבור לעבודה חדשה, או כאשר אני צריך להגיע לראיון עבודה, או כאשר אני רוצה לפתוח עסק, או אפילו לעשות שינוי ולו הכי קטן ביותר בחיי השבלונים ועוד מיליוני סיטואציות נוספות.


באותו רגע, שבו צריך לעשות את המעשה, שהוא לטובת האדם עצמו, מעשה שישדרג אותו בחיים, פתאום עולים לו כל הקולות מן העבר, של אחרים, שהפכו להיות הקולות שלו, שמבטלים ודורכים על יכולותיו וגורמים לו לאבד את ההתלהבות שלו מעצמו ומדכאים כל פעולה חריגה, חוץ ממה שהיה רגיל לעשות עד לאותו רגע. 

אז הוא ידחה כל חודש את הדיבור עם הבוס על העלאת המשכורת והוא יהיה זה שלא יפתח וידיאו בשיחות זום וזה שימעט לדבר ולבטא את עצמו וזה שידחה כל חלום אפשרי לעשות לעצמו טוב או להיות נאמן לעצמו או לקדם את עצמו באיזשהו תחום. 

יש אנשים שאפילו לא יודעים מה הם רוצים. הם עשויים לומר: ""מה זה, זה? מה הכוונה למצוא מה שאני רוצה? שנים אני לא מחובר לעצמי, רק למה שאחרים מבחוץ מציעים לי. זה התחיל כבר מההורים והמשיך בגן, בבית ספר, בתיכון, הצבא השלים את המלאכה ואחר כך הבוס במקומות העבודה עשה את הפיניש. אני כבר לא יודע מי אני. תמיד אומרים לי מה אני צריך להיות ולעשות והתרגלתי לזה. ראש קטן. אין לי חיבור. איך עושים את זה? זה אפשרי?"

יש גם את אלה, שהם עייפים מהחיים. החיים התישו אותם, בשיעורים אינסופיים, כשהשיעורים אינם מגיעים, אחד אחרי השני, אלא בצרורות, כך שיכולת הלמידה וכוח הנפשי, צריך להתחלק עם הרבה לקחים והבנות בבת אחת. 

תשומת הלב, יש לה גבול, כמה היא מסוגלת להכיל אלמנטים באותה שניה. 

כך שאנשים עמוסים מבפנים מדברים שאינם פתורים בעצמם, נושאים כובד רגשי, מחשבתי, לחוצים בעל כורחם. 

אז, עכשיו גם לבקש מהם להתבונן פנימה, לשאול מה הם רוצים?  

אפשר לכנות בגדול את התחושה הזו, שאופפת את האדם, כאשר הוא בא להוציא לפועל איזושהי מחשבה חיובית על עצמו, כתחושת החוסר ביטחון עצמי שלו, אשר מעכב, דוחה, מבטל, מקפיא את האדם וגורם לו לבסוף לוותר על הרעיון. 

וכאשר הוא אינו יכול להתחבר לרצונות העמוקים שלו, זה אומר שחוץ מחוסר ביטחון עצמי, הוא לוקה בחוסר נאמנות לעצמי האמיתי שלו, למאוויים שהיו לו, כשהיה ילד, בטרם הונדס אנרגטית, רגשית ומחשבתית. 

ממה נובע חוסר הביטחון העצמי הזה? האם אפשר לנטרל אותו? או אולי פשוט להעצים את הביטחון העצמי, כדי שייתן כוח ויהיה המנוע לשינוי חיובי בחייו של אדם ולא מעכב?

מעניין אתכם לדעת את התשובה הספציפית אליכם לשאלה זו, הקישו על הלינק למטה להמשך מידע בנושא 


https://couching.minisite.ms/n/169124

 

אימון רגשי לביטחון עצמי וחיזוק הערך האישי אימן אימון אימון רגשי אימון רגשי לביטחון אימון רגשי לביטחון עצמי אימון אישי לחיזוק הביטחון העצמי אימון אישי רגשי לחיזוק הביטחון העצמי מיכל תבל הדרך לצאת מהמטריקס סמכות פנימית להתחבר לסמכות פנמית ערך עצמי לחזק את הערך העצמי כיצד לחזק את הערך העצמי טיפול רגשי טיפול טיפולים רגשות רגש רגש חיובי רגש שלילי רגש תומך בדרכם של אנשים להגשים את עצמם הגשמה עצמית להגשים את עצמי כיצד להגשים את עצמי מה זו הגשמה עצמית האם יש דבר כזה הגשמה עצמית לחיות את הייעוד ייעוד אימון לייעודך אימון להגשמת ייעוד בדרכם של אנשים להגשים את החלומות שלהם חלומות הגשמת חלומות אל תוותר על החלומות שלך להגשים חלום איך מגשימים חלומות כיצד אגשים את חלומי מנטור להגשמת חלום אימון להגשמת חלומות אימון לביטוי עצמי כיצד אלמד לבטא את עצמי יותר טוב חוסר ביטוי עצמי לא בא לידי ביטוי אני רוצה להיות מבוטא איך מתבטאים תקשורת אישית ובין אישית תקשורת מקרבת תקשורת אישית תקשורת בין אישית תקשורת בינאישית אימון לתקשורת אימון לביטוי עצמי נכון אימון למנהיגות אימון לעמידה מול קהל איך מפסיקים להרגיש בושה
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.